Producenci
Nowości
Sukienka LALOUS 40 pistacjowa
Sukienka LALOUS 40 pistacjowa

199,00 zł

szt.
Sukienka LALOUS 38 pistacjowa
Sukienka LALOUS 38 pistacjowa

199,00 zł

szt.
Sukienka LALOUS 36 pistacjowa
Sukienka LALOUS 36 pistacjowa

199,00 zł

szt.
Sukienka midi rozkloszowana 38 pink
Sukienka midi rozkloszowana 38 pink

245,00 zł

szt.
Sukienka midi rozkloszowana 36 pink
Sukienka midi rozkloszowana 36 pink

245,00 zł

szt.
Elegancka sukienka MIDI w grochy 38
Elegancka sukienka MIDI w grochy 38

255,00 zł

szt.
Elegancka sukienka MIDI w grochy 36
Elegancka sukienka MIDI w grochy 36

255,00 zł

szt.
Szerokie spodnie BOROWIECKI pink 40
Szerokie spodnie BOROWIECKI pink 40

145,00 zł

szt.

Jak zrobić łapacz snów na szydełku? Wszystko, co musisz wiedzieć!

Chętnie wykorzystywany zarówno w dekoracjach domu, jak i ogrodu, coraz częściej pojawia się w aranżowanych sesjach zdjęciowych i dziecięcych pokojach. Łapacz snów, bo o nim mowa, cieszy się wciąż rosnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – ozdoba jest efektowna i zależnie od kolorystyki – pasuje do każdego wnętrza. Chcesz spróbować swoich sił i przygotować ją samodzielnie? Czytaj dalej i sprawdź, jak zrobić łapacz snów na szydełku!

Łapacz snów na szydełku? Tylko z odpowiednim przygotowaniem!

Samodzielne przygotowanie łapacza snów wbrew pozorom, nie należy do karkołomnych zadań. Niemniej – wymaga znajomości podstawowych pojęć i przynajmniej podstawowych umiejętności w zakresie posługiwania się szydełkiem. Bez obaw – te są naprawdę łatwe do opanowania. Chcesz podjąć się wyzwania? Sprawdź, nie tylko, co musisz mieć, ale także – jak, krok po kroku, zrobić łapacz snów na szydełku.

Łapacz snów na szydełku – bez tych materiałów się nie obędziesz

Pierwszym krokiem do samodzielnego przygotowania łapacza snów na szydełku, jest zgromadzenie potrzebnych materiałów. Konieczne będą metalowa lub drewniana obręcz, bawełniany sznurek albo przędza typu ombre - na przykład dostępna w naszym sklepie, akrylowa włóczka Sweet Roll i dedykowane szydełka. Jeśli zdecydujesz się na bawełniano – bambusową włóczkę o cienkiej nici, sięgnij po szydełko 4,5 mm, a w przypadku wspomnianej wcześniej włóczki ombre, wybierz szydełko 5 mm. Decydując się na przerabianie kordonka, koniecznie wykorzystaj jeszcze cieńsze szydełko, o maksymalnej grubości 2,5 mm.

Konieczne będą również ostre nożyczki (tylko wówczas nie będą strzępiły końcówek wykorzystywanych nici), a także – igła do włóczki i klej w pędzelku.

Jak zrobić łapacz snów na szydełku? Instrukcja krok po kroku

Chociaż łapacz snów można zrobić na różne sposoby, to właśnie prace wykonane na szydełku cieszą się olbrzymią popularnością. Nie można się dziwić – są precyzyjne, misterne i niezwykle efektowne. Jak przygotować taką ozdobę? Poznaj prostą instrukcję krok po kroku i dowiedz się nie tylko, jak zrobić łapacz snów na szydełku, ale także – jak go ozdobić.

Łapacz snów krok po kroku

Pracę nad szydełkowym łapaczem snów należy rozpocząć od zrobienia magicznego kółka. W kolejnych krokach:

- zrób trzy oczka łańcuszka;

- wewnątrz kółka wykonaj 15 słupków, a następnie – zaciśnij całość formując kółeczko i połącz oczkiem ścisłym;

- drugi rząd rozpocznij od wykonania czterech oczek łańcuszka, które będą się liczyć, jako słupek i oczko;

- zrób jeden słupek w kolejnym oczku, a następnie – jedno oczko łańcuszka. Całość powtarzaj aż do końca tego okrążenia. Całość połącz oczkiem ścisłym;

- w pierwszej przerwie między słupkami zrób pęczek, owiń włóczkę i przygotuj pierwszą pętelkę, a następnie – przejdź przez dwie pętelki, owiń włóczkę i przeciągnij jeszcze raz;

- ponownie przejdź przez dwie pętelki, a następnie – owiń całość i zrób pęczek. W kolejnym kroku wykonaj pięć oczek łańcuszka i w kolejnej przerwie przygotuj kolejny pęczek;

- ponownie wykonaj pięć oczek łańcuszka. Czynność powtarzaj do końca okrążenia;

- w czubku pierwszego pęczka zrób oczko ścisłe. Dodaj jeden półsłupek, zrób siedem oczek łańcuszka. W kolejnej przerwie powtórz półsłupek i siedem oczek łańcuszka i powtarzaj czynność do końca okrążenia;

- w kolejnym okrążeniu wykonaj oczko ścisłe, a następnie – półsłupek;

- pomiędzy półsłupkami dodawaj po dziewięć oczek łańcuszka (na zmianę – półsłupek i dziewięć oczek łańcuszka). Zakończ okrążenie, łącząc oczkiem ścisłym z pierwszym półsłupkiem;

- kolejne okrążenie rozpocznij w dowolnej przerwie. Zrób półsłupek i 11 oczek łańcuszka. Schemat powtarzamy do końca rzędu i łączymy oczkiem ścisłym;

- ponownie zaczynamy w przerwie, robiąc pięć słupków. Następnie – dodaj siedem oczek i wykonaj kolejne pięć słupków w następnej przerwie. Czynność powtarzaj do końca okrążenia i zakończ oczkiem ścisłym;

- zacznij w dowolnej przerwie i zrób siedem słupków. Następnie wykonaj jedno oczko łańcuszka i wbij się w jeden słupek z pięciu z poprzedniego okrążenia. Dodaj jedno oczko łańcuszka, a następnie – siedem słupków. Powtarzaj schemat do końca rzędu i zakończ oczkiem ścisłym;

- w kolejnym rzędzie zrób siedem oczek łańcuszka, wbij się w środkowy słupek i dodaj kolejne siedem oczek. Czynność powtarzaj do końca rzędu. Na końcu zrób oczko ścisłe, odetnij i zabezpiecz nitkę.

Jak zrobić łapacz snów? Przygotuj obręcz i przyszyj serwetę

Wewnętrzna część łapacza snów jest gotowa. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie obręczy. Tę czynność, niestety musisz wykonać ręcznie. Chociaż nie jest trudna, z pewnością jest czasochłonna. Jak to zrobić?

- Zaczep nitkę, z którą pracujesz, a następnie – zabezpiecz ją klejem bezpośrednio na obręczy. Następnie – owiń obręcz, mocno zaciskając nić.

- Jeśli w trakcie owijania obręczy zabraknie Ci przędzy, zaczep kolejną nić, także zabezpieczając ją klejem.

- Kiedy obręcz będzie gotowa, sięgnij po igłę i nić i przyszyj wydzierganą wcześniej serwetę do obręczy. Jak? Połóż ją wewnątrz okręgu i delikatnie rozciągnij, dopasowując do nowego kształtu. Następnie – delikatnie przyszyj do krawędzi łapacza snów.

Jak ozdobić łapacz snów? Mamy proste inspiracje!

Już wiesz, jak zrobić łapacz snów na szydełku? Zadbaj o szczegóły i uzupełnij swoją dekorację odpowiednimi ozdobami. Bez obaw – wcale nie musisz sięgać po piórka i koraliki – wystarczą klasyczne chwosty, przytwierdzone bezpośrednio do obręczy dekoracji. Jak je zrobić?

- Utnij nici takiej samej długości i przygotuj pęczki. Następnie – złóż je na pół, przeciągnij przez obręcz i zrób pętelkę.

- Kiedy przymocujesz odpowiednią ilość chwostów, połóż łapacz na płaskiej powierzchni, a następnie – wyrównaj chwosty ostrymi nożyczkami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl