Producenci
Promocje
Sukienka midi rozkloszowana 38 pink
Sukienka midi rozkloszowana 38 pink

149,00 zł

Cena regularna: 225,00 zł

szt.
Sukienka midi rozkloszowana 36 pink
Sukienka midi rozkloszowana 36 pink

149,00 zł

Cena regularna: 225,00 zł

szt.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Wysokiej jakości włóczki do filcowania

Włóczki do filcowania wykorzystane mogą być do stworzenia różnego rodzaju niezwykłych faktur i efektów. Im więcej zawierają w swoim składzie wełny, tym szybciej i mocniej łączą się z filcem. Przędza to naprawdę doskonały dodatek do dekoracji filcu. Nadaje płótnu objętość i zapewnia odpowiednią fakturę. W naszym sklepie internetowym zaopatrzyć się można w najwyższej jakości włóczki do filcowania.

Czym powinna charakteryzować się włóczka do filcowania?

W tym przypadku nie można sugerować się jedynie ceną. Ma ona bowiem związek z grubością włóczki (wełny), a to właśnie ona przekłada się na to, czy filcuje się z niej łatwo, szybko i przyjemnie. Do filcowania na mokro warto wybierać delikatniejsze włóczki. Filcują się one szybko i bezproblemowo, co może mieć duże znaczenie dla osób początkujących. Oczywiście do filcowania twardszych wyrobów np. torebek potrzebna jest włóczka nieco grubsza. Filcuje się ona trudniej i dłużej, ale powstałe z niej elementy są bardziej wytrzymałe.

Na czym w ogóle polega filcowanie?

Filcowanie to inaczej spilśnianie. Jest to jedna z najstarszych metod tworzenia tkanin. Polega na łączeniu włókien w zwartą masę, którą wykorzystać można do tworzenia różnego rodzaju wyrobów. Od jakiegoś czasu metoda ta jest coraz popularniejsza. W ten sposób tworzy się ciekawe torebki, akcesoria, dekoracje, ubrania czy biżuterię. Swoją przygodę z filcowaniem najlepiej jest zacząć od mniejszych, mniej skomplikowanych form.

Filcowanie na mokro i na sucho - co to takiego?

Filcowanie na mokro odbywa się z udziałem mydła i ciepłej wody. Z kolei podczas filcowania na sucho wykorzystywana jest specjalna igła oraz podkładka w formie szczotki lub gąbki. Filcowanie to ciekawa technika rękodzielnicza, bo nie wymaga posiadania żadnych specjalnych predyspozycji. Trzeba się jedynie zaopatrzyć w kilka podstawowych elementów, w tym odpowiednie włóczki do filcowania. Przydaje się też cierpliwość.

Włóczki do filcowania - co można z nich uzyskać?

Filcowanie na mokro pozwala na uzyskanie form płaskich i przestrzennych. W ten sposób często tworzy się oryginalną biżuterię. Natomiast to filcowanie na sucho zapewnia większą kontrolę nad kształtem wyrobów, ich kolorystyką czy wzorami, którymi są pokryte. Osoby bardziej zaawansowane niekiedy łączą ze sobą te dwie techniki, tworząc naprawdę efektowne produkty. Kluczem do sukcesu jest jednak w dużej mierze odpowiednia wełna do filcowania. Znajdziesz ją w naszej ofercie.

Czy filcowanie jest skomplikowane?

Filcowanie wcale nie jest trudne. Na starcie warto zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia i rozpocząć swoją przygodę od przeczytania instrukcji dostępnych w internecie. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają dużego budżetu i nie wiedzą, czy to hobby jest rzeczywiście dla nich odpowiednie. W wielu miastach organizowane są także specjalne warsztaty filcowania. Kursy są doskonałą okazją do nauki pod okiem doświadczonych prowadzących.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl